• Wpisów: 13
  • Średnio co: 58 dni
  • Ostatni wpis: 1 rok temu, 12:02
  • Licznik odwiedzin: 4 443 / 822 dni
 
kapuczinko
 
Witam wszystkich, tu kapuczinko! Jak tam nowy rok szkolny? To zaledwie 7 dni, a oni już pieprzą o sprawdzianach... Piszcie jak wrażenia po pierwszym tygodniu szkoły x

nerve-poster-final-389x600.jpg


Niecały tydzień temu byłam na "Nerve" wraz z moją koleżanką i jej chłopakiem(właściwie moim "crushem", ale nevermind). Tak naprawde chciałam iść na "Legion Samobójców", ale moim towarzyszom nie pasowały godziny seansu, więc pomyślałam "eh no dobra, film z Emmą Roberts, nie może być aż tak zły", a reakcja po obejrzeniu jego była odwrotna, bo wręcz zakochałam się w tym filmie!
Opowiada o dziewczynie Venus, która by zdać na swoje wypragnione studia musi zdobyć sporą sume pieniędzy, sama. Wkręca się w nielegalną gre "Nerve", w którą wszyscy dookoła niej grają. Polega ona na tym, że dostajesz wyzwania od swoich obserwujących i dostajesz niemałe pieniądze. Jesteś albo obserwującym, albo graczem. Vee wybiera drugą opcje. Najpierw zadania sią pozorem łatwe, jednak potem dotyczą one nawet ryzyka straty życia.Jeśli zrobisz coś źle - odpadasz. Po drodze w zdobywaniu swojego celu spotyka chłopaka Iana , który ma podobny cel.Razem pokonują bardzo trudne wyzwania,z których cudem wychodzą żywi, jednak Ian skrywa tajemnice przez Vee, a ona dowiaduje się, że to był wielki błąd naciskając przycisk "gracz" wchodząc na tą strone.

Obsada
Emma Roberts jako Vee
Dave Franco jako Ian
Juliette Lewis jako Nancy (mama Vee)
Emily Meade jako Sydney

Fav piosenka w filmu
"Soap" Melanie Martinez (kocham jej tworczosc)

Morał
W przeciwieństwie to innych filmów którym robiłam recenzje na tym blotutaj z łatwością można znaleźć morał, jednak trudno jest go właściwie zinterpretować. Już w 1/4 filmu był doskonale pokazany dowód, że INTERNET I PIENIĄDZE MANIPULUJĄ LUDŹMI. Internauci wymyślają tzn. challenges, czasem całkiem niewinne, jednak niektóre są porąbane. I po co ludzie to robią? By pokazać jakimi oni są twardzielami. Ale jak to sie mówi, kozak w necie, pizda w świecie... Niektórzy odchodząc od komputera czy smartfona czują się nikim.
Jak tak się właśnie czuje. Pomimo to, że mam wielu stalkerów czy osób które mnie lubią lub chociażby szanują na twitterze, tak naprawde jestem nikim w rzeczywistości. Nie wiem, czy to sprawa losu czy osób które mnie otaczają.
Wracając do tematu, uważam że to idealny film, by pokazać współczesnej młodzeży jak bardzo internet nimi manipuluje. W filmie jest też bardzo ciekawy szczegół. Wszyscy, którzy odpowiadali za te wyzwania na Nerve byli ludzie. Wydaje nam się że świat umiera, internet głupieje, życiu odbierają sens, ale tak naprawde to WINA wyłącznie LUDZI. W internecie jesteśmy aninomowi, więc co to za problem nazwać czyjegoś idola beztalenciem a twoją koleżankę dziwką? Żaden, ale spróbujcie to piwiedzieć komuś w oczy, idioci.
Każdy z nas jest taki sam, szanujmy się nawzajem.

Ocena
10/10

kapuczinko x

  •  
  • Pozostało 1000 znaków
Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego